ZÁJEZDY DO POLSKA arrow TURISTIKA V POLSKU CO NAVŠTÍVIT V POLSKU? arrow PROHLÍDKY MĚST arrow DOPRAVA A PŘEPRAVA
Solné doly ve Wieličce

Solné doly ve Wieličce patří mezi nejpozoruhodnější zajímavosti Evropy - bez návštěvy této kouzelné historické památky by váš pobyt v Krakově nebyl úplný! Zde vám předkládáme několik možností, jak tento výlet uskutečnit.

Napříč solnými doly prochází trasa prohlídky, která vás zavede do různých galerií a komnat, umístěných ve třech různých podlažích v hloubce od 64 do 135 m pod zemí. Nejznámější z nich je nádherná kaple blahoslavené Kingy s úžasnou výzdobou. Tato cesta může být dost náročná a vyžaduje, abyste byli v dobré fyzické kondici - je dlouhá 2,5 km a začíná sestupem po 400 schodech do jedné z hlavních šachet (cesta zpět probíhá výtahem!). Ale je to vlastně pouze nepatrná část celkové délky labyrintu, který má dohromady 300 km chodeb v devíti podlažích.

Pokud cítíte, ža by na vás bylo 2,5 km chůze příliš mnoho, může vám náš cestovní konzultant zařídit kratší soukromou prohlídku těchto dolů. V současnosti je nabízena také možnost bezbariérové prohlídky pro vozíčkáře.

Do Wieličky se velmi snadno můžete dostat i sami, protože se nachází na krakovském předměstí. Mnoho návštěvníků si volí dopravu některým z mnoha místních minibusů nebo taxíkem. StayPoland vám nabízí další výhodné možnosti: jednu pro skupiny a jednu pro jednotlivce. Do Wieličky můžete jet autobusem, který každý den zastavuje u některých vybraných hotelů; stejným způsobem se potom dostanete i zpět. Díky těmto organizovaným výletům pro vás bude snažší dostat se na prohlídku dolů - na vstupenky se totiž často stojí hodně dlouhé fronty. Pro jednotlivce nebo dvě osoby navíc bude tento organizovaný výlet finančně výhodnější.


Délka trvání: 4 hod
Zahrnuje prohlídku dolu s průvodcem, vstupné, dopravu autobusem a DPH.Cena za osobu v USD

Počet osob
1
2
3
4
5
6
7
8
CENA
42
42
42
42
42
42
42
42
Vyberte počet osob:
Délka trvání: 4 hod
Zahrnuje dopravu autem, osobního řidiče, prohlídku dolu s průvodcem a DPH.Cena za osobu v USD

Počet osob
1
2
3
4
5
6
7
8
CENA
109
71
58
52
50
47
45
44
Vyberte počet osob: