WYCIECZKI PO POLSCE arrow TURYSTYKA POLSKA arrow ZWIEDZANIE POLSKI arrow ZWIEDZANIE MIAST arrow USŁUGI TRANSPORTOWE arrow DLACZEGO STAYPOLAND
Oświęcim - Brzezinka

Oświęcim, miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości, powinien odwiedzić każdy człowiek. Dawny niemiecki obóz koncentracyjny robi na odwiedzających niezwykłe wrażenie, gdyż pozwala przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę Holokaustu.

Obóz w Oświęcimiu zaczął działać w 1940 roku jako miejsce przetrzymywania polskich więźniów politycznych. Dwa lata później został przekształcony w jedeno z głównych miejsc zagłady europejskich Żydów. W czasie istnienia obozu zamordowano tam około 1,5 mln ludzi, głównie Żydów, ale także Polaków, Cyganów, Rosjan i przedstawicieli innych narodowości. Przewodnik poprowadzi Państwa na wystawę urządzoną w niektórych z ocalałych baraków, pokaże komory gazowe i krematorium. Po krótkiej przerwie nastąpi dalsza część zwiedzania obozu – zobaczą Państwo Auschwitz II - Birkenau (Brzezinkę), gdzie z wieży strażniczej można ocenić skalę tego największego nazistowskiego obozu śmierci.

Zapraszamy do udziału w organizowanej codziennie wycieczce autokarowej (z odbiorem pod hotelem i dowozem z powrotem pod hotel – dotyczy to niektórych hoteli) lub w indywidulanej wycieczce samochodem. Prywatny kierowca do dyspozycji jest dużą wygodą, gdyż Auschwitz I i II są od siebie znacznie oddalone. W czasie tej prywatnej wycieczki kierowca może Państwa zawieźć także do najmniej znanej części obozu – Auschwitz III - Monowitz (Monowice), dawnej fabryki farb, lub pokazać najładniejsze zakątki starego miasta.

Zwiedzanie obozu może być silnym przeżyciem, nie polecamy więc wycieczki dzieciom poniżej 12 roku życia. Warto wcześniej przygotować się do wycieczki, zapoznając z bogatą literaturą dotyczącą tematu.


Czas trwania: 6 godziny
Cena zawiera transport autokarem, bilety na turę w Oświęcimiu, film dokumentalny, VAT.Cena za osobę w USD

Liczba osób
1
2
3
4
5
6
7
8
CENA
43
43
43
43
43
43
43
43
Wybierz liczbę uczestników:
Czas trwania: 6 godziny
Cena zawiera transport samochodem, prywatnego kierowcę, bilety na turę w Oświęcimiu, VAT.Cena za osobę w USD

Liczba osób
1
2
3
4
5
6
7
8
CENA
137
77
57
47
43
39
35
33
Wybierz liczbę uczestników: