Nadarzyn

Ta leżąca niedaleko Warszawy wioska jest odwiedzana głównie dzięki położeniu blisko stolicy. Wielu mieszkańców Nadarzyna dojeżdża do centrum stolicy każdego dnia. Jednym z powodów jest wielkie centra handlowe, gdzie możesz kupić wiele rzeczy po obniżonych cenach. Bliskość trasy E-8 sprawia, że w Nadarzynie wygodnie zatrzymać się na krótką przerwę podczas wojaży po Polsce.

 

o Nadarzynie

Nadarzyn jest miejscem osiedlania się wielu Warszawiaków, którzy mają już dosyć zgiełku miasta i niekończących się korków. Obecność wielu pięknych willii oraz liczne tereny zielone sprawiają, że przyjemnie się tam mieszka. Nadarzyn to także popularny cel wycieczek wielu Warszawiaków, którzy posiadają tam nieruchomości. Hotele w Nadarzynie zazwyczaj oferują niższe niż w stolicy ceny zakwaterowania oraz organizowania konferencji.
Najciekawszymi miejscami w okolicy są parki w Młochowie, Rozalinie, Bielinach I Paszkowie oraz kościół w Nadarzynie wraz ze swą drewnianą dzwonnicą oraz pałace w Młochowie i Rozalinie.
Centrum handlowe „Maximus” jest popularną atrakcją Nadarzyna, przyciąga Warszawiaków oraz mieszkańców przedmieścia. W ofercie znajdują się głównie ubrania, obuwie i.t.p. Jest to również centrum usługowe, wyposażone w parking oraz kawiarnie, restauracje, bank i pocztę. Decydując się na zakupach w „Maximusie” zapomnij o znanych markach, ale za to spodziewaj się bardzo korzystnych cen.

 

GEOGRAFIA

Nadarzyn jest położony w odległości 20 km na południowy – zachód od Warszawy, niedaleko międzynarodowej trasy E-8, łączącej Warszawę i Katowice. Nadarzyn otaczają zalesione tereny lasu Młochowskiego.

 

HISTORIA

Nadarzyn jest starą osadą, której tradycje sięgają czasów średniowiecznego Księstwa Mazowieckiego. Pierwsze wzmianki o Nadarzynie pochodzą z początków XV wieku. Wtedy miejscowość była własnością rodziny Nadarzyńskich, która mieszkała w pobliskim Rusiec. Nadarzyn otrzymał prawa miejskie od księcia Bolesława IV w 1453 roku. W XVI wieku została założona pierwsza szkoła oraz wybudowano szpital.
Podczas wojen polsko – szwedzkich w XVII wieku zniszczony został stary kościół w Nadarzynie. Odbudowano go w 1661 roku. Miasto kilkakrotnie zmieniało właścicieli, a w czasie rozbiorów zostało zaanektowane przez Prusy. W 1806 roku Rosjanie przejęli kontrolę nad miastem. W tym samym roku zbudowano według projektu Jakuba Kubickiego Kościół św. Klemensa.

Największe polskie powstania nie ominęły terenów Nadarzyna. Miasto było sceną walk podczas Powstania Kościuszkowskiego, Powstania Listopadowego w 1830 roku oraz Powstania Styczniowego w 1863 roku. Po ostatnim narodowym buncie władze rosyjskie zdecydowały się pozbawić Nadarzyn statusu miasta. Była to często stosowana kara stosowana wobec miast wspierających powstańców. Po I Wojnie Światowej Nadarzyn znów stał się polskim miastem.

STRONY HOTELI I MIAST:

to top