Do you want your photo to be published here? Contact sales@staypoland.com.

Vroclavas

Įsikūręs Sudetų papėdėje Vroclavas – vienas seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų, kurio įdomią ir audringą istoriją formavo vokiečiai, austrai ir čekai. Miestas vilioja daugelį lenkų ir užsienio turistų savo unikalia architektūra, pasaulinio lygio festivaliais ir intensyviu naktiniu gyvenimu. Ypatingo dėmesio verta Vroclavo Turgaus aikštė (Rynek) - viena didžiausių Europoje. Verta pasivaikščioti po miesto senamiestį, pastatytą ant kelių salų, kurias jungia virš 100 tiltų.

vroclavas

Vroclavas – Žemutinės Silezijos vaivadijos sostinė, ekonominis ir kultūrinis centras, įsikūręs netoli Lenkijos valstybinės sienos su Vokietija ir Čekija. Tai ketvirtas pagal dydį Lenkijos miestas, kuriame įsikūrę virš 632 tūkst. gyventojų.

Vroclavo senamiestis nenusileidžia grožiu Krokuvos senamiesčiui. Svarbiausi istoriniai senamiesčio objektai – gotikinė Šv, Jono Krikštytojo katedra, renesanso stiliaus miestelėnų namai Turgaus aikštėje, barokinis Vroclavo universiteto pastatas ir daugelis kitų secesijos ir funkcionalstinio stiliaus bruožų turinčių pastatų.

Mieste teka Oderis ir keli jo intakai, dalinantys miestą į keliolika salų, sujungtų tiltais, todėl miestas atrodo labai romantiškas. Vaizdinga miesto padėtis ir nuostabus senamiestis nuo seno traukia turistus, o pastaraisiais metais Žemutinės Silezijos sostinė išgyvena tikrą turistų antplūdį. Nors Vroclavas pralaimėjo Paryžiui dėl teisės organizuoti Expo parodą, intensyvi miesto reklama nebuvo bevaisė – 2005 m. Vroclave apsilankė virš milijono turistų iš visos Europos (2004 m. pagal turistų skaičių Vroclavas užėmė šeštą vietą Lenkijoje, o 2005 m. – jau trečiąją).

Miesto unikalumą lemia ir ilga bei sudėtinga istorija. Vroclavą valdė čekai, austrai ir vokiečiai. (vokiečių valdymo metais Vroclavas vadinosi Breslau). Galiausiai miestas buvo grąžintas Lenkijai. Po karo vokiečių tautybės gyventojus pakeitė lenkai, daugiausia perkeltieji iš anksčiau Lenkijai priklausiusio Lvovo, kartu buvo perkeltos kelios senas tradicijas turinčios mokslo institucijos (Lvovo Jono Kazimiero universiteto profesoriai pradėjo dirbti Vroclavo universitete, į Vroclavą buvo perkeltas Ossolineum biblioteka ir muziejus). Šiuo metu Vroclavas – svarbus kultūros ir akademinio gyvenimo centras. Mieste mokosi keli tūkstančiai studentų – būtent todėl mieste vyksta labai intensyvus naktinis gyvenimas.

GEOGRAFIJA

Vroclave teka Oderis ir jo intakai – Olawa, Ślęża, Bystryca ir Widawa. Miestui ypatingo žavesio suteikia 112 tiltų ir 12 salų, todėl Vroclavas dažnai vadinamas “Mažąja Venecija”. Tumski sala – seniausia slavų gyvenvietė miesto teritorijoje. Vroclavo senamiestis taip pat kadaise buvo sala. Vroclavas – Žemutinės Silezijos vaivadijos sostinė. Šis regionas išsiskiria ypatinga gamtos įvairove. Šiaurinėje regiono dalyje vyrauja lygumos, o pietinėjė dalyje driekiasi Sudetų kalnai – slidinėtojų ir iškylų pėsčiomis mėgėjų rojus.

ISTORIJA
Do you want your photo to be published here? Contact us.

Vroclavo ištakos siekia X a., kai čekų kunigaikštis Vratislavas strateginėje vietoje ant Oderio upės kranto, svarbių prekybinių kelių kryžkelėje, įkūrė miestą. 990 m. miestas atiteko Piastų dinastijos valdovams. 1000 m. Vroclave įkurta Romos Katalikų bažnyčios vyskupija. Po totorių kariuomenės antplūdžio miestas buvo perkeltas į kairįjį Oderio upės krantą, o tuometinis miesto gatvių išplanavimas išliko iki šių dienų.

Lenkijos valstybės padalinimų metu kurį laiką Vroclavas buvo sava... ( daugiau >>)