WYCIECZKI PO POLSCE arrow TURYSTYKA POLSKA arrow ZWIEDZANIE POLSKI arrow ZWIEDZANIE MIAST arrow USŁUGI TRANSPORTOWE arrow DLACZEGO STAYPOLAND
Puszcza Białowieska

Jeśli szukają Państwo doskonałego kontrastu dla wielkiego kosmopolitycznego miasta o długiej historii, jakim jest Warszawa, polecamy wizytę w nietkniętym ludzką ręką rejonie Białowieskiego Parku Narodowego. Jest to ostatnie i jedyne miejsce w Europie, gdzie lasy zachowały swój pierwotny stan. Magiczny rezerwat olbrzymich drzew, bujnej zieleni i bogactwa dzikich zwierząt był niegdyś miejscem pradawnego kultu pogańskiego. Ta puszcza nie ma sobie równych na całym kontynencie.

Symbolem parku jest żubr – największy ssak starego kontynentu. Ostatni żubr nizinny padł w Białowieży w 1919 roku, jednak po kilku latach, dzięki staraniom polskich naukowców, udało się odtworzyć populację żubrów nizinnych dzięki osobnikom trzymanym w niewoli. Dzisiaj teren parku zamieszkuje ponad dwieście żubrów.

Podczas wycieczki w rejon Białowieży będą mogli Państwo odwiedzić zadziwiającą świętą górę Grabarka, miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia, rezerwat żubrów oraz, w towarzystwie specjalistycznego przewodnika, rezerwat w białowieskiej puszczy o ściśle ogranicznym dostępie.

Puszcza Białowieska jest położona przy granicy białoruskiej, 230 kilometrów od Warszawy; możliwe jest odbycie tej wycieczki podczas jednego dnia, warto jednak spędzić jedną noc w Białowieży. Prosimy użyć naszego systemu rezerwacji hoteli w celu uzyskania dokładnych informacji i ofert. Wycieczkę tę szczególnie polecamy osobom z dziećmi. Jeśli nie chcą korzystać Państwo z naszej oferty przewozu limuzyną, zachęcamy do wynajęcia dowolnego samochodu przez nasz system. Wyspecjalizowani pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji i pomogą wybrać najodpowiedniejszą dla Państwa opcję.
Proponowany program:

Dzień 1
09:00 – Wyjazd z Warszawy.
12:30 – Przyjazd do Hajnówki - wizyta w soborze Świętej Trójcy, przerwa na lunch.
14:00 – Kolejny przystanek - Białowieża. Wyprawa do rezerwatu żubrów i spacer wśród prastarych dębów, noszących imiona władców Polski i Litwy.
19:00 – Obiad w jednej z białowieskich restauracji.

Dzień 2
09:00 – Wyjazd z Białowieży.
10:30 – Grabarka. Po drodze proponujemy odwiedziny Świętej Góry Grabarki - najważniejszego sanktuarium prawosławnego w Polsce. Ze względu na 7000 krzyży otaczających cerkiew, miejsce to nazywane jest także "górą krzyży".
15:00 – Przyjazd do Warszawy po południu.


Czas trwania: 48 godziny
Transport samochodem, usługę kierowcy, okalnego przewodnika w Białowieży, zwiedzanie sanktuarium prawosławnego w Grabarce, obiad w typowo polskiej restauracji, zakwaterowanie i śniadanie w trzygwiazdkowym hotelu w Białowieży, VAT.