WYCIECZKI PO POLSCE arrow TURYSTYKA POLSKA arrow ZWIEDZANIE POLSKI arrow ZWIEDZANIE MIAST arrow USŁUGI TRANSPORTOWE arrow DLACZEGO STAYPOLAND
Śladami Fryderyka Chopina

Wycieczka tematyczna po Warszawie i pobliskich okolicach. Wyspecjalizowany przewodnik poprowadzi Państwa śladami największego polskiego kompozytora, wirtuoza fortepianu, Fryderyka Chopina (1810-1849).

Wycieczka rozpoczyna się od Traktu Królewskiego skąd udadzą się Państwo do kościoła św. Krzyża, gdzie znajduje się urna z sercem Chopina, po czym zostaną Państwo zawiezieni do Łazienek Królwskich, gdzie znajduje się słynny pomnik kompozytora.

Po odwiedzeniu najciekawszych miejsc w Warszawie (gdzie Chopin mieszkał w latach 1810-1830), zabierzemy Państwa do miejsca urodzenia kompozytora – małego dworku w Żelazowej Woli – położonego 50 kilometrów od Warszawy. Chopin spędził tam tylko pierwsze siedem miesięcy swojego życia, jednak miejsce jest warte zobaczenia. Dawny szlachecki dworek, otoczony pięknym parkiem, mieści niewielkie muzeum. Trasa wycieczki wiedzie następnie do Brochowa – w szesnastowiecznym kościele parafialnym odbył się ślub rodziców Chopina (1806) i chrzest Fryderyka. Po drodze będą Państwo mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy Mazowsza.


Czas trwania: 5 godziny
Cena zawiera transport, prywatnego kierowcę,usługę przewodnicką, bilety wstępów, VAT.Cena za osobę w USD

Liczba osób
1
2
3
4
5
6
7
CENA
306
158
152
117
96
86
75
Wybierz liczbę uczestników: