TELEKOMUNIKACJA
StayPoland.com jest licencjonowanym biurem podróży świadczącym usługi podróżującym po Polsce. Zajmujemy się rezerwacją hoteli, wynajmem samochodów, obsługą imprez firmowych oraz organizacją wycieczek indywidualnych i grupowych. Nie świadczymy usług biura numerów, a poniższe teksty mają ułatwić podróżującym po Polsce reguły komunikacji telefonicznej obowiązujące w naszym kraju.

ROZMOWY MIĘDZYNARODOWE:
Dzwoniąc z Polski za granicę, należy wybrać prefiks połączeń międzynarodowych 00 lub gdy inicjujemy rozmowę z telefonu komórkowego + , a następnie numer kierunkowy kraju i numer telefonu abonenta. Natomiast aby zadzwonić z zagranicy do Polski, należy wybrać 00, następnie numer kierunkowy do Polski, czyli 48, i numer telefonu abonenta. Przykładowo, aby połączyć się z naszym biurem z zagranicy z telefonu stacjonarnego, należy wybrać numer: 0048 22 351 22 22 (w przypadku telefonów komórkowych zamiast 00 w zależności od kraju, z którego dzwonimy wybiera się często +). Dzwoniąc z USA, najczęściej należy jeszcze wykręcić 1 przed połączeniem z Europą. W przypadku, gdyby chcieli Państwo dzwoniąc z zagranicy połączyć się z numerem komórkowym w Polsce, należy najpierw wybrać 00 48, a następnie podać 9-cyfrowy numer telefonu komórkowego abonenta.

ROZMOWY MIĘDZYMIASTOWE I LOKALNE:
Jeśli chcieliby Państwo nawiązać połączenie międzymiastowe lub lokalne w Polsce, należy najpierw wybrać numer kierunkowy miasta, a następnie numer telefonu abonenta. Przykładowo, aby się dodzwonić z Krakowa do naszego biura w Warszawie, należy wybrać: 22 351 22 22. Identyczny numer wybieramy dzwoniąc z Warszawy do Warszawy. Telefony komórkowe mają numery 9-cyfrowe i łącząc się z nimi nie wybieramy numeru kierunkowego miasta. Dzwonić można także z budek telefonicznych na karty. Karty kupimy w kiosku lub na poczcie, niemniej jednak budki telefoniczne powoli znikają z krajobrazu polskich miast. Cena takiej karty różni się w zależności od liczby impulsów (dostępne są karty o 25, 50, 100 impulsach).

TELEFONY KOMÓRKOWE I ROAMING:
Zagraniczni goście mają do wyboru usługi kilku operatorów komórkowych: Era, Plus, Orange i Play. Jednakże ze względu na opłaty pobierane za roaming, polecamy zakup polskiej karty SIM osobom, które planują dłuższy pobyt w Polsce. W celu uzyskania połączenia lokalnego lub międzymiastowego należy wybrać numer kierunkowy kraju +48, następnie numer kierunkowy miasta (np. dla Warszawy to będzie 22) i numer abonenta. Aby połączyć się z naszym biurem w Warszawie przez telefon komórkowy, należy wybrać: +48 22 351 22 22. Podobnie jest z połączeniami z polskimi numerami komórkowymi: należy wybrać +48, a następnie 9-cyfrowy numer telefonu.

TANIE POŁĄCZENIA TELEFONICZNE:
Istnieje możliwość łączenia się z polskimi numerami komórkowymi lub numerami zagranicznymi po relatywnie niskich cenach za pomocą specjalnej karty PIN (oszczędności przy tego typu połączeniach wynoszą zazwyczaj 20-80%).

NUMERY KIERUNKOWE WYBRANYCH MIAST W POLSCE:
Warszawa – 22 ; Kraków – 12 ; Gdańsk – 58 ; Poznań – 61 ; Wrocław – 71 ; Łódź – 42 ; Zakopane – 18 ; Katowice – 32

Numer kierunkowy dowolnej miejscowości w Polsce można znaleźć na stronie:
http://bazy.hoga.pl/kierunkowe.asp
http://www.ksiazka-telefoniczna.com/